НБУ визначив 14 банків системно важливими

Національний банк України визначив перелік системно важливих банків відповідно до оновленої методології, яка дала змогу значно розширити кількість таких банків.

Відтепер системно важливими є 14 банків:

 1. Приватбанк
 2. Ощадбанк
 3. Укрексімбанк
 4. Укргазбанк
 5. Альфа-банк
 6. Укрсоцбанк
 7. Райффайзен Банк Аваль
 8. ПУМБ
 9. Укрсиббанк
 10. Таскомбанк
 11. Універсал банк
 12. Кредобанк
 13. ОТП банк
 14. Південний

Нагадаємо, з 2016 року системно важливими банками незмінно визначались лише 3 банки – ПриватБанк, Ощадбанк та Укрексімбанк.

Системно важливий банк – це банк, банкрутство або неналежне функціонування якого може призвести до появи системних ризиків. Національний банк приділяє особливу увагу діяльності системно важливих установ, адже потенційні труднощі у їхній роботі можуть мати негативний вплив на  роботу всієї фінансової системи.

Набуття статусу системно важливого накладає на банки додаткове навантаження, вони повинні виконувати окремі підвищені вимоги для забезпечення їх запасу міцності. Водночас цей статус жодним чином не гарантує банкам особливих умов підтримки ліквідності в періоди стресу – вона буде надаватися на загальних для усієї системи умовах. Також системно важливі банки (окрім державних) не можуть та не повинні розраховувати на отримання коштів від уряду з метою капіталізації.