НБУ наглядатиме за додержанням банками законодавства про захист прав споживачів фінпослуг

НБУ визначив порядок нагляду за додержанням банками законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг. Такий нагляд дозволить забезпечити розкриття банками повної та достовірної інформації про фінансові послуги своїм клієнтам, забезпечить дотримання банками єдиних правил та вимог законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг і законодавства про рекламу.

Документом визначено, що нагляд здійснюватиметься в таких формах: безвиїзний нагляд та інспекційні перевірки.

НБУ насамперед перевірятиме ті банки, які мають більший ризик порушення прав споживачів фінансових послуг.

Основними джерелами про можливі порушення будуть звернення споживачів фінансових послуг до НБУ, договори банків з клієнтами, інші документи, інформація на вебсайтах банків та в рекламі, дані з відкритих джерел, а також звітність установ.

Також фахівці Нацбанку під час здійснення нагляду мають право запитувати в банків додаткову інформацію, документи чи письмові пояснення. Після цього регулятор оформлюватиме результати безвиїзного нагляду. У разі виявлення порушення фахівці Нацбанку складатимуть довідку про це, а також надаватимуть рекомендації для їх усунення.

За порушення законодавства щодо захисту прав споживачів фінпослуг Нацбанк накладатиме на посадових осіб банку адміністративні стягнення, застосовуватиме до банку штрафні санкції, а також матиме право застосовувати інші заходи впливу.