НБУ заборонив Р2Р-перекази з гривневих карток на закордонні

Нацбанк із 5 жовтня повертає заборону на Р2Р-перекази з гривневих платіжних карткок українських банків на картки іноземних банків.

Це передбачено постановою НБУ від 29.09.2022 року № 211 в рамках оновлення валютного регулювання для громадян та бізнесу.

Нагадаємо, що НБУ дозволив такі перекази за кордон із гривневих платіжних карток у квітні 2022 року на суму до 100 тис. грн на місяць. Це дало можливість українцям підтримати своїх близьких-біженців. Із 21 липня ліміт таких операцій було знижено до 30 тис. грн на місяць.

В Нацбанку зазначили, що українці й надалі матимуть змогу переказувати кошти за кордон для оплати навчання (на рахунки навчальних закладів), лікування, транспортування хворих, витрат, пов’язаних зі смертю, а також для сплати аліментів. Також було враховано запити громадян та дозволено із 1 жовтня переказувати кошти за кордон для оплати навчання на рахунок юридичної особи-нерезидента, яка відповідно до наданих навчальним закладом повноважень здійснює приймання коштів.

Також громадяни можуть переказувати кошти між гривневими платіжними картками українських банків, незалежно від країни фактичного перебування клієнта. Зберігатиметься дозвіл на Р2Р-перекази з валютних платіжних карток українських банків на картки іноземних банків у межах щомісячного ліміту в розмірі 100 тис. грн (в еквіваленті), який є спільним для цих операцій та для операцій, що належать до “quasi cash”.