НБУ запустить Реєстр колекторів упродовж двох місяців

На вебсайті НБУ запрацювала спеціальна сторінка https://bank.gov.ua/ua/supervision/licensing-nonbanking/reg-cc, де зібрана довідкова інформація про умови допуску на ринок колекторських компаній після ухвалення нового Закону, який набрав чинності 14 квітня та вступить у дію 14 липня 2021 року.

Усі колекторські компанії, щоб мати можливість надавати послуги із врегулювання боргів за споживчими кредитами, повинні зареєструватися у Реєстрі колекторських компаній НБУ. Нацбанк запустить Реєстр упродовж наступних 2-х місяців.

Колекторські компанії матимуть час із 14 липня до 13 серпня, щоб подати пакет документів на включення до Реєстру:

  • фінансові компанї, які мають ліцензію на надання деяких фінпослуг (факторинг чи кредитування) – скорочений перелік документів;
  • юридичним особам без ліцензій – повний пакет документів.

Компаніям, які не зареєструються у Реєстрі, після 14 жовтня 2021 року буде заборонено здійснювати врегулювання простроченої заборгованості за споживчими кредитами на користь інших осіб. Договір кредитодавця із незареєстрованим колектором буде вважатися нікчемним.

НБУ нагадує колекторським компаніям про важливість перевірити себе на відповідність вимогам до ділової репутації та структури власності ще до того, як подавати документи для реєстрації.

Читайте також: Новий Закон про колекторську діяльність жодним чином не урівнює колекторів і приватних виконавців