НБУ зберіг нульову тарифікацію послуг з обслуговування військових ОВДП до дати їх погашення

Національний банк України, зважаючи на особливості функціонування фінансового ринку в умовах воєнного стану, оновив лінійку тарифів на депозитарні послуги та послуги щодо обліку й обігу депозитних сертифікатів НБУ.

Оновлена тарифікація передбачає приведення тарифів у відповідність до собівартості послуг. Деякі тарифи на депозитарні послуги знижено порівняно з діючою тарифною сіткою. Водночас окремі тарифи переглянуто в бік збільшення з урахуванням зростання їх поточної собівартості та майбутніх потреб Нацбанку в розвитку відповідних напрямів діяльності.

За оцінками НБУ, справедливе ціноутворення вартості послуг позитивно впливатиме на прийняття інвесторами рішень про придбання облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

З метою пролонгації сприятливих умов для збільшення обсягів купівлі військових ОВДП широким колом інвесторів, зокрема населенням, а також розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів шляхом придбання таких цінних паперів збережено нульову тарифікацію послуг (операцій) з обслуговування обліку та обігу військових ОВДП до дати їх погашення.

Також для зручності клієнтів оптимізовано структуру тарифів – їх перелік скорочено.

Оновлення лінійки тарифів на депозитарні послуги затверджене постановою НБУ від 23 травня 2023 року № 70, що набрала чинності з 24 травня 2023 року.