НБУ зберіг облікову ставку на рівні 25%

Правління Національного банку України ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 25% річних.

НБУ очікує, що це сприятиме подальшому зростанню привабливості гривневих активів, підтриманню курсової стабільності та поступовому зниженню інфляції.

Також НБУ зроби наступні висновки:

  • інфляція впродовж останніх місяців стабілізувалася, хоча й залишається на високому рівні;
  • інфляція поступово знижуватиметься та залишатиметься керованою завдяки заходам Нацбанку та уряду, а також підтримці міжнародних партнерів;
  • відновлення економіки перервалося внаслідок російських терактів проти енергетичної інфраструктури, у міру зниження безпекових ризиків Україна повернеться до стійкого економічного зростання в 2024-2025 роках;
  • надходження міжнародної підтримки та співпраця з МВФ дадуть змогу профінансувати значний дефіцит бюджету;
  • припускається суттєве зниження безпекових ризиків із початку 2024 року;
  • основними ризиками залишаються триваліший термін повномасштабної воєнної агресії росії, а також подальше руйнування об’єктів критичної інфраструктури.

Водночас Національний банк додатково підвищив вимоги до обов’язкових резервів банків – з 11 лютого на 5 в. п. збільшуються нормативи формування банками обов’язкових резервів за коштами на вимогу та коштами на поточних рахунках юридичних і фізичних осіб, а також за коштами вкладів і коштами на поточних рахунках інших банків-нерезидентів й кредитами, отриманими від міжнародних (крім фінансових) та інших організацій. Зокрема, з 5% до 10% – у національній валюті та з 15% до 20% – в іноземній валюті.

Додатково з 11 березня будуть підвищені на 10 в. п. нормативи формування банками обов’язкових резервів за коштами на вимогу та коштами на поточних рахунках фізичних осіб як в національній, так і в іноземній валютах. Проте на цю частину резервів не поширюватиметься механізм покриття бенчмарк-ОВДП.

Наступне засідання Правління НБУ з питань монетарної політики відбудеться 16 березня.