НБУ зберіг облікову ставку на рівні 8,5%

Правління НБУ  ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 8,5% річних.

Це узгоджується зі зниженням інфляції до цілі 5% наприкінці наступного року відповідно до базового сценарію оновленого макроекономічного прогнозу.

Відповідно до базового сценарію, для повернення інфляції до цілі 5% облікова ставка утримуватиметься на рівні не нижче 8,5% щонайменше до ІІІ кварталу 2022 року, а не до ІІ кварталу, як очікувалося в липні.

Зниження облікової ставки протягом наступного року відбуватиметься більш поступово, ніж прогнозувалося. Очікується також, що її рівень на кінець 2022 року становитиме 7,5% (порівняно з 6,5% у попередньому прогнозі).

Ключовими ризиками для економіки є значне посилення карантину в Україні та у світі, різке погіршення умов торгівлі та відплив капіталу з країн із ринками, що розвиваються, а також ескалація військового конфлікту з Росією. У разі реалізації зазначених та інших проінфляційних ризиків Нацбанк готовий підвищити облікову ставку, а також задіяти інші монетарні інструменти вже на грудневому засіданні Правління з питань монетарної політики.