НБУ знизив облікову ставку до 6 %

Національний банк України ухвалив рішення знизити облікову ставку з 8 % до 6 % річних з 12 червня 2020 року.

Це найнижчий рівень облікової ставки за історію незалежної України. Загалом із початку року облікова ставка зменшилася на 7,5 пунктів.

Облікова ставка – це вартість кредитів НБУ комерційним банкам, які можуть отримати від центробанку довгострокове або короткострокове рефінансування. Опосередковано ставка повинна визначати ціну кредитів на ринку. Облікова ставка є основним інструментом, за допомогою якого НБУ впливає на рівень інфляції.

Окрім того, НБУ ухвалив рішення про звуження коридору процентних ставок за інструментами постійного доступу з “облікова ставка +/- 2 в.п.” до “облікова ставка +/- 1 в.п.”. Це означає, що за нової облікової ставки кредити рефінансування овернайт будуть надаватися під 7%, а депозитні сертифікати овернайт розміщуватся під 5%. Зміна ширини коридору дасть змогу досягати операційної цілі монетарної політики, яка полягає в утриманні гривневих міжбанківських ставок на рівні близькому до ключової ставки в межах коридору процентних ставок за інструментами постійного доступу.

Наступне засідання Правління НБУ  з питань монетарної політики відбудеться 23 липня.