NCTS: що мають знати іноземні компанії, які хочуть подавати декларації спільного транзиту для переміщення товарів в Україну?

Для іноземних компаній, які розглядають можливість подавати декларації спільного транзиту з метою переміщення товарів в Україну із використанням NCTS, підготовлено роз’яснювальну інформацію. Вона складається з інфографіки «Спільний транзит в Україну: нехай ваші товари перетинають кордони швидше» («Common transit to Ukraine: let your goods cross borders faster»), а також з «Роз’яснення Державної митної служби України компаніям, які використовують процедуру спільного транзиту, та гарантам, які надають зобов’язання відповідно до Конвенції про процедуру спільного транзиту, при транзиті товарів в Україну або через її територію».

Як відомо, 1 жовтня 2022 року Україна стала 36-ю стороною Конвенції про процедуру спільного транзиту, і, не зважаючи на повномасштабне російське воєнне вторгнення, українські митні органи повноцінно функціонують та готові оформляти товари, що переміщуються під процедурою спільного транзиту в Україну або через її територію в інші країни, які є учасницями відповідної Конвенції.

Так, сьогодні понад 200 підрозділів митного оформлення України функціонують як митниці відправлення/призначення, і, додатково, близько 30 автомобільних пунктів пропуску функціонують як митниці транзиту. Роз’яснювальні матеріали інформують про розташування відповідних митниць транзиту.

Зважаючи на те, що в період воєнних дій на території України частина іноземних компаній з пересторогою розглядають можливість використання процедури спільного транзиту для переміщення товарів в Україну або через її територію, надано докладну інформацію щодо можливих ситуацій знищення або пошкодження вантажу через бойові дії (форс-мажор). Також акцентовано увагу на те, що має зробити компанія для того, щоб зробити свою гарантію дійсною на території України.

Українська сторона звертає увагу на функціонування національної Служби підтримки з питань NCTS, яка за потреби надає необхідну підтримку компаніям як українською, так і англійською мовами.