Німеччина фінансово підтримає малий бізнес в регіонах України

Заплановано ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про фінансове співробітництво – відповідний законопроект уряд вніс до парламенту. Дана Угода була укладена 17.12.2020, має рамковий характер та забезпечить прискорення процедури укладення окремих угод та договорів за низкою проектів.

Угодою визначено узагальнений перелік інвестиційних проектів у сфері енергетики, інфраструктури, підприємництва тощо, грантів для їх супроводу інвестиційних проектів та окремих грантів, які спрямовуватимуться на фінансування у сфері освіти та розвитку місцевого самоврядування.

Передбачено надання на пільгових умовах кредитних ресурсів терміном на 30 років, у тому числі 10 років пільгового періоду, в обсязі до 214,6 млн євро, які будуть спрямовані на реалізацію інвестиційних проектів, у тому числі для підтримки муніципалітетів, зокрема:
– у сфері енергетики (модернізація підстанцій та інтеграція української енергетичної системи до європейської об’єднаної енергосистеми);
– підтримка малого та середнього підприємництва;
– здійснення енергоефективних заходів у громадських будівлях (школи та дитячі садочки);
– реконструкція комунальної інфраструктури в регіонах.