Нотаріусам дозволено працювати під час карантину

Органи нотаріату продовжують працювати у період карантину, хоча і з обмеженнями, встановленим для запобігання поширенню коронавірусу.

Як повідомили в Мін’юсті, обмежено прийом громадян в усіх державних нотаріальних конторах України та запроваджено чергування.

Нотаріусам рекомендовано вченення лише невідкладних нотаріальних дій – наприклад, якщо загрожує пропуск передбачених законодавством строків, порушення прав громадян (посвідчення правочину, заповіту, вжиття заходів щодо охорони спадкового майна, видача свідоцтва про право на спадщину, засвідчення справжності підпису на документах тощо). І навіть такі дії варто вчиняти за попереднім записом по телефону.

Наразі вчинення нотаріальних дій відбувається з дотриманням рекомендацій МОЗ та здійсненням усіх можливих профілактичних заходів з боку органів нотаріату.

Оскільки нотаріуси не є суб’єктами господарювання, а виконують виключно делеговані державою функції, то постанова Кабміну № 211 не стосується діяльності нотаріусів, адже містить заборони лише для бізнесу.