Нотаріуси надсилають до ДПС інформацію про фізосіб-покупців нерухомості

Під час проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно нотаріус (як державний реєстратор) надсилає до Державного реєстру фізичних осіб-платників податків (ДРФО) наступні відомості:

  • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків згідно з ДРФО.

У відповідь нотаріус отримає підтвердження/спростування вірності наданої інформації.

Це передбачено Порядком електронної взаємодії інформаційних систем Міністерства юстиції та Державної податкової служби України щодо підтвердження відомостей про фізичну особу під час проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, який набув чинності 05.02.2022.

Вищевказана інформація і наразі вноситься до ДРРП, проте без перевірки дійсності. На жаль, це інколи призводить до технічних помилок у таких відомостях. Порядок же, по суті, лише врегульовує механізм електронної інформаційної взаємодії інформаційних систем державних органів. А саме – направлення за допомогою ДРРП запитів до Державної податкової служби України з метою підтвердження «правильності» внесення відомостей про фізичних осіб, – пояснили в Мін’юсті.

Набрання чинності Порядком забезпечить правову основу для розробки спільних договорів, якими визначатимуться структура та формат інформаційних файлів, механізм та канали обміну інформацією і процедури взаємодії інформаційних систем, а також можливість технічної реалізації такої взаємодії. Наразі робота над впровадженням механізму верифікації відомостей, що вносяться до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, вже триває.