Нотаріуси реєструватимуть нерухомість за допомогою Google-ідентифікації

Для захисту від випадків несанкціонованого втручання в роботу програмного забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ДРРП) запроваджено додаткову автентифікацію.

Відтепер для проведення реєстраційної дії нотаріусам та державним реєстраторам прав на нерухоме майно потрібно буде скористатися не тільки кваліфікованим електронним підписом, але й підтвердити рішення за допомогою Google-ідентифікації з використанням одноразового паролю.

Для підключення нової функції користувач повинен буде завантажити на свій смартфон або планшет додаток, за допомогою якого буде відбуватись додаткова ідентифікація. Цей функціонал подібний до використання одноразового паролю в банківських системах, але більш захищений, так як відсутня необхідність пересилання паролю.

Такі оновлення посилять рівень безпеки даних ДРРП завдяки зменшенню можливості зловживань при проведенні реєстраційних дій у випадках несанкціонованого доступу до робочого місця нотаріуса або державного реєстратора прав на нерухоме майно.

Наразі підключення до послуги додаткової ідентифікації здійснюється за бажанням, проте незабаром ця опція стане обов’язковою для всіх, повідомили у Мін’юсті.