Нова форма податкової декларації з туристичного збору – із 1 квітня

Із 1 квітня 2023 року застосовуватиметься нова форма Податкової декларації з туристичного збору (затверджена наказом Мінфіну від 30.11.2022 № 403 зі змінами, внесеними наказом від 20.12.2022 № 446).

Основні зміни, що містяться у новій формі декларації:

  • можливість зазначити код Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (КАТОТТГ) замість коду за КОАТУУ (рядок 2 додатка до декларації);
  • можливість надання декларації за податковий (звітний) період, на який припадає дата ліквідації чи реорганізації, якій не співпадає з квартальними термінами подання податкової звітності, у декларації передбачена відмітка про ліквідацію/реорганізацію податкового агента з туристичного збору.

Невід’ємною частиною Податкової декларації з туристичного збору є додатки.

Якщо суб’єкт господарювання є податковим агентом на території адміністративно-територіальних одиниць, які відповідають різним кодам за КАТОТТГ територій територіальних громад, але ці адміністративно-територіальні одиниці обслуговуються одним відповідним контролюючим органом, подається одна Податкова декларація з кількома додатками.

Кількість додатків має відповідати кількості кодів за КАТОТТГ  адміністративно-територіальних одиниць, на території яких суб’єкт господарювання є податковим агентом.