Нові будівельні норми забезпечать для осіб з інвалідністю доступну інфраструктуру

В Україні понад 95% об’єктів житлового та громадського призначення залишаються недоступними для людей з інвалідністю. Змінити ситуацію мають нові ДБН «Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення», засновані на європейських стандартах та підходах.

Досі всі державні будівельні норми України по створенню безбар’єрного простору для осіб з інвалідністю носили суто рекомендаційний характер. До того ж навіть ці мізерні рекомендації не враховували потреби для людей з порушеннями зору і слуху. Нові ж ДБН стануть обов’язковими.

Основна відмінність оновлених ДБН полягає в тому, що вони побудовані на основі принципів універсального дизайну та розумного пристосування. Цей документ стосується усіх маломобільних груп населення – з порушеннями опорно-рухового апарату, з порушеннями зору, слуху та інших нозологій.

Наприклад, для незрячих чи осіб з порушеннями зору в проекті ДБН прописано обов’язкове проектування тактильних і візуальних елементів доступності й аудіопокажчиків. Для осіб з порушенням слуху будуть запроваджені додаткові системи звукопідсилення й світлові табло, чи організовано сурдопереклад та субтитрування.