Нові правила декларування: Закон набув чинності

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про запобігання корупції» чинний із 20 березня 2020 року.

Змінилися правила подання щорічних декларацій за 2019 рік, а також звужено коло суб’єктів та перелік об’єктів декларування.

Щорічну декларацію більше не потрібно подавати працівникам патронатних служб (перелік таких посад – у ст. 92 Закону «Про державну службу»), крім радників, помічників, уповноважених, прес-секретаря Президента та помічників суддів.

У трьох типах декларацій за 2019 рік (щорічна, після звільнення, кандидата на посаду) більше не потрібно зазначати:
– унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;
належність до національних публічних діячів;
– зареєстроване місце проживання членів сім’ї суб’єктів декларування;
об’єкти декларування, які перебували у володінні або користуванні суб’єкта декларування або членів його сім’ї протягом не менше половини днів звітного періоду;
– членів сім’ї суб’єкта декларування, які спільно з ним проживали сукупно протягом не менше 183 днів протягом року;
– трасти або інші подібні правові утворення, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї;
– криптовалюти;
– банківські та інші установи, у тому числі за кордоном, у яких у суб’єкта декларування або членів сім’ї відкриті рахунки або зберігаються кошти, інше майно.

НАЗК з 20 березня забезпечує для суб’єктів декларування можливість обрати позначки «Не застосовується» або «Відсутня інформація для декларування в цьому розділі» у відповідних полях та розділі 12.1 декларації. Крім того, можна обрати позначку «Не застосовується» в розділах 2.1 та 2.2 форми декларації, які стосуються відомостей про належність до публічних діячів суб’єкта декларування та зареєстроване місце проживання членів сім’ї декларанта.

Подання щорічних декларацій за 2019 рік продовжено до 1 червня.