Новий представник Президента у КСУ – Сергій Дембовський

12 вересня Президент України Володимир Зеленський своїм Указом №644/2022 увільнив Федора Веніславського від виконання обов’язків представника Президента України у Конституційному Суді України.

Новим представником призначено Сергія Дембовського.

За даними ЗМІ, Дембовський Сергій Георгійович був включений до переліку позаштатних радників голови Офісу Президента Андрія Єрмака.

Згідно із даними із відкритих джерел, Сергій Дембовський народився у місті Умань Черкаської області (1966). Закінчив Харківський юридичний інститут (1991). В 1991-1993 роках був стажистом, виконуючим обов’язки судді. З 1993 року – суддею Уманського міського суду.

У березні 1998 року обраний безстроково суддею Київського міського суду (нині Київський апеляційний суд).

Після створення в Україні внаслідок судової реформи часів Віктора Януковича 2010 року Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (ВССУ) працював у даному суді з лютого 2011 року по серпень 2017 року.

Тобто, від самого створення ВССУ у системі судоустрою України і до початку його ліквідації. У 2017 році звільнився у відставку.

Під час роботи у ВССУ був суддею-доповідачем по справі Павліченків. Вищий спеціалізований суд у 2014 році відмовив у задоволенні касаційної скарги адвокатів сина та батька Павліченка та залишив у силі раніше прийняті рішення судів – Голосіївського районного суду та апеляційного суду.

Нагадаємо, 2 жовтня 2012 р. Голосіївський райсуд Києва засудив Дмитра Павліченка до довічного ув’язнення, а Сергія Павліченка – до 13 років позбавлення волі за вбивство судді. Суддю Шевченківського райсуду Києва Сергія Зубкова вбили у під’їзді власного будинку 21 березня 2011 року.

У 2015 році Сергій Дембовський разом із нинішнім головою КЦС ВС Борисом Гулько були конкурентами на посаду голови ВССУ. Тоді Борис Гулько набрав 51 голос, а Сергій Дембовський – 18.

Ліквідація ВССУ, нагадаємо, була закладена вже у судову реформу 2016-2017 років часів Петра Порошенка. Замість цього вищого спецсуду та інших створювався новий Верховний Суд.

Сергій Дембовський також брав участь у конкурсі до нового Верховного Суду. 2016 року він був допущений до кваліфоцінювання. Однак до фінального етапу не дійшов та подав заяву про звільнення у відставку.

Джерело Судово-юридична газета