Новий закон розширює можливості фінансового лізингу

НБУ позитивно оцінив прийняття нової редакції Закону України “Про фінансовий лізинг”.

Попередня редакція Закону діяла з 2004 року та вже застаріла, відмітили в НБУ, а новий Закон створить нові можливості  для лізингових компаній, дозволить істотно розширити використання лізингу як альтернативи довгострокового фінансування придбання транспорту, обладнання, іншої техніки та нерухомості.

Серед нововведень – чітке визначення договору фінансового лізингу, врегулювання порядку набуття лізингоодержувачем права власності на предмет лізингу у кінці строку лізингу, посилення вимог щодо захисту прав споживачів послуг фінансового лізингу.

Також документ встановлює порядок припинення договору фінансового лізингу у разі значного прострочення лізингових платежів. Це забезпечить захист прав і інтересів добросовісних сторін договору. Крім того, визначається можливість передачі предмету лізингу в суборенду та врегульовано правила здійснення такої передачі.

Законом також усувається розбіжності щодо форми, в якій має бути укладений договір фінансового лізингу та узгоджені вимоги закону з вимогами законодавства про фінансовий моніторинг.

Нагадаємо, що НБУ здійснює державне регулювання та нагляд на ринку фінансового лізингу.