Об’єкти критичної інфраструктури внесуть до нового реєстру

КМУ затвердив Порядок ведення Реєстру об’єктів критичної інфраструктури, включення об’єктів до даного Реєстру, доступу та надання інформації з нього.

Держателем та адміністратором Реєстру є уповноважений орган у сфері захисту критичної інфраструктури України (наразі це Державна служба спеціального звʼязку та захисту інформації України), він здійснює облік, узагальнення, систематизацію, аналіз та надання інформації з Реєстру, а також відповідає за внесення (та виключення) інформації про ОКІ в Реєстр.

Реєстр відіграє важливу роль у координації процесу захисту критичної інфраструктури України – дозволяє узгодити дії суб’єктів національної системи захисту критичної інфраструктури, запровадити обмін інформацією між суб’єктами захисту, створити єдину базу даних щодо загроз і вразливостей, здійснити оцінку стану захищеності ОКІ, забезпечити паспортизацію та захист обʼєктів.

Відповідальними за надання інформації до Реєстру є секторальні органи у сфері захисту критичної інфраструктури. Вони ідентифікують ОКІ, разом із оператором критичної інфраструктури здійснюють категоризацію ОКІ (відповідно до вимог, викладених у постанові КМУ № 1109 «Деякі питання об’єктів критичної інфраструктури»), за результатами чого складають секторальні переліки ОКІ та подають інформацію в Держспецзв’язку для її внесення в Реєстр.