Облаштування велосипедних доріжок і смуг на дорогах стане обов’язковим

Мінрегіон України в рамках оновлення державних будівельних норм (ДБН) вводить обов’язкове проектування велосипедних доріжок і смуг під час нового будівництва та реконструкції доріг. Відповідна норма міститься у нових ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів».

Згідно документу, велосипедні доріжки та велосипедні смуги слід облаштовувати на територіях житлових і промислових районів, комунально-складських зон, на магістральних вулицях безперервного і регульованого руху, вулицях місцевого значення, селищних та сільських дорогах, що забезпечують під’їзд велосипедистів до житлових, громадських будинків, промислових підприємств, об’єктів масового відвідування, відкритих автостоянок і гаражів.

Велосмуги повинні проектуватися лише для одностороннього руху, велодоріжки мають бути переважно односторонніми з обох боків вулиці.

За наявності забудови з одного боку вулиці слід облаштовувати велодоріжку двостороннього руху на забудованій стороні. За наявності велоруху на вулицях з одностороннім рухом його слід передбачати в обох напрямках, у тому числі, з використанням зустрічної велосмуги.

У залежності від категорій вулиць і доріг ДБН визначаються відповідні форми організації велосипедного руху в населених пунктах, а також мінімальна ширина велосипедних смуг та доріжок при новому будівництві або реконструкції.

Очікується, що такі зміни дозволять суттєво підвищити безпеку та комфорт, зокрема, велосипедистів на дорогах та сприятимуть активному розвитку велосипедного руху як альтернативи громадському транспорту.

Оновлені ДБН вже опубліковані, документ вступить в силу з 1 вересня 2018 року.