Обмежувати доступ до узбережжя водойм – заборонено

21 листопада набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування».

Втім, введений в дію Закон буде через три місяці з дня набрання ним чинності.

Закон забороняє обмеження права загального водокористування, забезпечує безперешкодний і безоплатний доступ до узбережжя річок, водойм та островів для загального водокористування, а також посилює відповідальність за будь-яке обмеження такого доступу.

У разі порушення передбачається штраф від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів (для громадян) і від 400 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (для посадових осіб). Повторні дії, вчинені протягом року, караються штрафом від 400 до 700 неоподатковуваних мінімумів (для громадян) і від 700 до 1000 неоподатковуваних мінімумів (для посадових осіб).

Крім того, обмеження доступу громадян (у тому числі шляхом встановлення огорож або інших конструкцій) до узбережжя водних об’єктів на земельних ділянках прибережних захисних смуг, що знаходяться у користуванні юридичних або фізичних осіб, є підставою для припинення права користування такими земельними ділянками за рішенням суду.