Обов’язковий друк законів та підзаконних нормативних актів в «Урядовому кур’єрі» хочуть скасувати

Уряд ініціював скасування обов’язкового друку законів та підзаконних нормативних актів в газеті «Урядовий кур’єр».

Відповідний законопроект невдовзі буде переданий до Верховної Ради.

Передбачається, що документи Кабінету Міністрів, включаючи проект Державного бюджету України, будуть оприлюднюватися на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади.

Це обґрунтовано тим, що на друк та розповсюдження газети держава недоцільно витрачає фінансові, матеріальні та людські ресурси, в той час як вся інформація про закони та підзаконні нормативні акти все одно дублюється на офіційних веб-сторінках органів виконавчої влади.

Нагадаємо, що зараз закони та інші акти набувають чинності лише після того, як їх опублікують в офіційних виданнях, визначених законом.

Ініціатива уряду не призведе до появи можливості підміняти тексти законів онлайн, адже накладатиметься ЕЦП, зазначив міністр КМУ Дмитро Дубілет: «По-перше, ЕЦП дає гарантію, що цей документ неможливо змінити. Якщо хоча б одна літера змінюється — це легко побачити. По-друге, всі бачать час накладання ЕЦП на файл. Цей час синхронізується з центральними серверами АЦСК. Тобто варіант, коли текст змінюється і потім на нього накладається новий ЕЦП, теж неможливий».