Оформлення митних декларацій в автоматичному режимі: розпочато пілотний проект

Державна митна служба із 19 травня запровадила пілотний проект по виконанню митних формальностей автоматизованою системою митного оформлення в автоматичному режимі.

Проект спрямований на спрощення процедури митного оформлення та створення сприятливих умов для суб’єктів ЗЕД.

Пілот стосуватиметься трьох митних режимів – експорт, переробка на митній території, реекспорт (після переробки).

Відтепер для цих режимів тестуватиметься т.зв. автоматичний випуск декларацій, що передбачає можливість автоматичного оформлення митних декларацій без участі посадових осіб митниць.

Декларації, які відповідатимуть певним критеріям і оцінюватимуться як низькоризикові, направлятимуться системою оформлення в окреме вікно. Якщо у декларації виявляться ризики або спрацьовує система АСАУР, її митне оформлення продовжиться за звичайною процедурою. Якщо ж система не виявить помилок та ризиків, декларація буде оформлена автоматично, про що декларант отримає відповідне повідомлення.

Розроблено спеціальний алгоритм виконання митних формальностей в залежності від видів транспорту, митних режимів та типів митних декларацій.

Для декларантів процедура подачі декларації залишається без змін.

Отримані в ході реалізації проекту напрацювання дадуть можливість розширити застосування автоматичного оформлення та у майбутньому підключити інші митні режими.