Оформити право власності на невеликі с/г ділянки буде простіше – Закон

Верховна Рада прийняла Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання вчинення нотаріальних та реєстраційних дій при набутті прав на земельні ділянки” (законопроект № 7532).

Законом скасовується перевірка набувача земельної ділянки сільгосппризначення для садівництва до 0,25 га, для ведення особистого селянського господарства – до 2 га в населених пунктах, у разі гарантування додержання вимог у заяві нотаріусу.

Підсанкційним особам забороняється набувати у власність ділянки с/г призначення.

Окрім того, норма про можливість викупу за нормативною грошовою оцінкою ділянок державної, комунальної власності особами, які протягом 3 років вирощують на них сади та ягідники, тепер поширюється на випадки, коли відповідні насадження будуть висаджені до 2035 року.

Передбачено, що система оформлення права на земельні ділянки сільськогосподарського призначення має застосовуватися у період дії воєнного стану лише тоді, коли Державний земельний кадастр не функціонує протягом 30 робочих днів.

Закон зобов’язує землекористувачів, чиї права зареєстровані районними військовими адміністраціями у відповідних Книгах реєстрації, ініціювати внесення відомостей про такі права до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Закон набирає чинності наступного дня після опублікування.