Олександр Коровайко, Микола Міняйло та Валентин Терещенко відвідали суди Херсонської області на території, звільненій ЗСУ

2 травня 2023 року  голова Херсонського апеляційного суду Олександр Коровайко спільно із  головою Територіального управління Державної судової адміністрації України в Херсонській області Миколою Міняйло та т.в.о. начальника Територіального управління Служби судової охорони у Херсонській області Валентином Терещенко здійснили  робочий візит до Великоолександрівського, Високопільського та Нововоронцовського районних  судів Херсонської області,  розташованих на деокупованій  частині Херсонщини, яка звільнена Збройними Силами України від російських загарбників.

У межах робочої зустрічі  відбулося спілкування із  працівниками місцевих  судів. Також участь у заході взяли голови  Великоолександрівської, Високопільської та Нововоронцовської селищних військових адміністрацій.

Предметом обговореня стали проблемні питання, які виникають у ході підготовки до відновлення роботи вказаних судів, питання матеріально-технічного та організаційного забезпечення, належних умов діяльності служби судової охорони, а також шляхи вирішення проблем та створення належних умов діяльності з надання судових послуг населенню декупованих громад.

В ході спілкування з працівниками судів та  ознайомлення зі станом приміщень Великоолександрівського Нововоронцовського районного суду Херсонської області зосереджено увагу на вирішенні деяких поточних питань, пов’язаних з їх матеріально-технічним забезпеченням, що є достатнім  для початку  роботи цих судів і  дозволить приступити до здійснення судочинства у визначені строки.

Будівля Високопільського районного суду Херсонської області, яка зазнала пошкоджень в наслідок бойових дій, потребує спрямування достатньо  значних  зусиль направлених на її відновлення.

Під час  обговорення наявних проблем відродження деокупованих територій  та шляхів їх вирішення очільники Великоолександрівської, Високопільської та Нововоронцовської селищних військових адміністрацій звернули увагу  на  підвищений суспільний запит мешканців територіальних громад щодо  відновлення роботи судів, виявили прагнення спрямувати   зусилля  громад на покращення забезпечення матеріально-технічної складової приміщень місцевих судів.

Висновком зустрічі стало розуміння, що лише спільна робота є запорукою найшвидшого відновлення  та забезпечення права громадян на звернення до суду для захисту своїх прав.