Оновлено правила комісійної торгівлі

При цьому дія документу не поширюється на здійснення комісійної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, та здійснення комісійної торгівлі ювелірними виробами з дорогоцінних металів, каміння.

Оновленими Правилами встановлено, що порядок виплати комітенту грошей за проданий товар може регулюватися договором. Таким чином, скасована норма про конкретні терміни та необхідні документи. Окрім того, скасовано обмеження терміну реалізації прийнятих на комісію товарів. В документі говориться, що товар повертається особисто комітенту на підставі квитанції або уповноваженій ним особі, яка пред’явить квитанцію і документ, що підтверджує повноваження.

Прийом на комісію і реалізація завезених з-за кордону партій вживаних товарів і товарів, які не підлягають обов’язковій сертифікації, при відсутності даних про їхню безпеку для здоров’я населення дозволяється тільки при наявності позитивного висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи щодо ввезення, реалізації та використання сировини , продукції (вироби, обладнання, технологічні лінії тощо) іноземного виробництва. Гарантійні терміни на нові товари встановлюються нормативно-правовими актами, нормативними документами чи договором і вказуються в паспорті на товар або в будь-якому іншому документі, що додається до товару.

Технічно складні побутові товари, на які гарантійні терміни не закінчилися, приймаються на комісію разом з технічним паспортом або іншим документом, який його замінює, з позначкою про дату продажу і розрахунковим документом, які при продажу передаються споживачеві. На розрахунковому документі, який видається споживачеві разом з товаром, також повинна бути відмітка про дату продажу, – у таких випадках гарантійний термін не подовжується.