Оновлено правила реєстрації платників ПДВ

Міністерство фінансів України наказом від 21.10.2020 № 629 затвердило зміни до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, зокрема з метою приведення його у відповідність до Закону № 466-IX.

Уточнено порядок подання заяви – реєстраційна заява платника ПДВ подається засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів “Про електронні документи та електронний документообіг” та “Про електронні довірчі послуги”.

Суб’єкти господарювання (новостворені) можуть заявити про своє бажання добровільно зареєструватись як платник податку під час державної реєстрації створення юрособи або державної реєстрації ФОП. Відповідна заява або відомості передаються до контролюючих органів у порядку, встановленому Законом “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”.

Крім іншого уточнено порядок взаємодії з контролюючими органами: якщо особа обрала спосіб взаємодії з контролюючими органами в електронній формі через електронний кабінет, відмова в реєстрації або пропозиція надати нову заяву про реєстрацію надсилається контролюючим органом до електронного кабінету. Якщо особа відмовилася від використання е-кабінету або не визначила спосіб взаємодії з контролюючими органами, відмова в реєстрації або пропозиція надати нову заяву надсилається на електронну адресу, з якої надійшла реєстраційна заява.

Відмова в реєстрації новоствореної особи платником ПДВ направляється контролюючим органом на електронну адресу, дані про яку містяться у заяві або відомостях, отриманих контролюючим органом у порядку, встановленому Законом “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”. Якщо дані про електронну адресу відсутні, відмова в реєстрації направляється за місцезнаходженням (місцем проживання) новоствореної особи, дані про яке містяться у такій заяві або відомостях.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.