Оплату праці жінок і чоловіків в Україні хочуть зробити рівною

Україна отримала повне тристороннє членство у Міжнародній коаліції за рівну оплату праці (ЕРІС) – це міжнародна ініціатива, започаткована для зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків, дотримання принципу рівної оплати за рівноцінну працю в усіх країнах і галузях.

Приєднання до Коаліції є важливим кроком у виконанні зобов’язання в межах участі в міжнародній ініціативі «Партнерство Біарріц» щодо зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків.  В Кабміні очікують, що це відкриє нові можливості у розвитку сучасної конкурентної економіки і позитивно вплине на добробут українських сімей.

Нагадаємо, що на початку 2020 року в Україні середньомісячна заробітна плата чоловіків на 22 % перевищувала середньомісячну заробітну плату жінок. У порівняно з 2019 роком цей показник покращився на 0,4 пункти (у 2018 році 22,3%). Попри загальну позитивну динаміку в деяких сферах економічної діяльності (наприклад, у фінансовій та страховій діяльності) розрив в оплаті праці жінок і чоловіків становить до 35%. Майже однаковим є рівень оплати праці жінок і чоловіків у тих сферах, де заробітна плата невисока (адміністративне та допоміжне обслуговування, функціонування бібліотек, освіта).