Оптимізовано ліцензування бізнесу в галузі спеціальних технічних засобів для зняття інформації

Кабінет Міністрів України оптимізував ліцензування бізнесу в галузі виробництва чи постачання спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв’язку та інших техзасобів негласного отримання інформації.

Змінами встановлено чіткі та прозорі правила ліцензування та ведення бізнесу:

  • письмове повідомлення про проведення демонстрації спеціальних технічних засобів може надсилатися електронною поштою;
  • встановлено чіткий порядок дій підприємця, якому анульовано ліцензію, або такого, що планує подати заяву про анулювання власної ліцензії;
  • уточнено порядок узгодження з органом ліцензування переміщення спеціальних технічних засобів через митний кордон України на митну територію України і т.ін.

Водночас, посилюється контроль – до заяви про отримання ліцензії підприємці мають додавати підтвердження, що їх підприємства не контролюються резидентами держав, які здійснюють збройну агресію проти України.

Окрім того, встановлюються вимоги до ділової репутації керівника підприємства чи голови виконавчого органу. Зокрема, йдеться про відсутність непогашеної або незнятої судимості за кримінальне правопорушення, скоєне в сфері бізнесу чи по службі, за корисливі злочини, за тяжкі або особливо тяжкі злочини, відсутність санкцій тощо.