Опубліковано текст законопроекту про ринок землі

На сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України сьогодні, 20 вересня, опубліковано текст Проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”.

Прийняття такого Закону необхідне для відкриття ринку землі в Україні після зняття мораторію.

Законопроект пропонує дозволити купівлю землі громадянам України, юридичним особам, територіальним громадам і державі.

Іноземці зможуть отримувати землі у власність в порядку спадкування за законом. При цьому вони зобов’язані будуть продати її протягом року з дня набрання права власності.

Сукупна площа ділянок у власності фізичної або юридичної особи України, з урахуванням пов’язаних осіб, в межах однієї області не повинна перевищувати 15% земель с/г призначення такої області; не повинна перевищувати 0,5% земель с/г призначення України.

Пріоритетне право купівлі землі матимуть орендарі, за умови оплати за ціною, по якій вона продається. Українці з правом постійного користування, правом успадкованого володіння ділянками державної та комунальної власності мають право на викуп з розстрочкою платежу до 5 років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці таких земельних ділянок без проведення земельних торгів.

Нагадаємо, що раніше Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що українську землю зможуть купити лише українські громадяни та українські компанії. Він анонсував, що реформа вступить у силу  із 1 жовтня 2020 року, анонсував створення Програми підтримки дешевих кредитів на купівлю земельної ділянки, обладнання чи техніки, та пояснив, що сам продаж землі буде відбуватись виключно на публічних електронних торгах.

ЗЕМЕЛЬНИЙ ФОРУМ на тему: «Ринок землі в Україні: будь готовий грати за своїми правилами»