Орендарі держмайна можуть змінювати цільове призначення за договорами, укладеними до набуття чинності Закону про оренду

Набрав чинності наказ ФДМУ від 22.03.2021 №453 «Про затвердження Переліку цільових призначень, в межах яких можливе внесення змін до договорів оренди, укладених до набрання чинності Законом України «Про оренду державного та комунального майна», в частині зміни цільового призначення орендованого майна».

Наказ дозволяє орендарям державного та комунального майна, договори яких були укладені до набуття чинності Закону від 03.10.2019 № 157-IX «Про оренду державного та комунального майна», вносити зміни до своїх договорів в частині цільового використання орендованого майна.

Фонд держмайна наголошує на тому, що зміна цільового призначення може здійснюватися лише в межах Переліку цільових призначень. Тобто, чинне цільове призначення та нове цільове призначення, яке орендар хоче внести в свій договір, мають бути передбачені затвердженим Переліком.

Водночас зміни до договору не обмежуються лише одним цільовим призначенням. Орендар так само може змінити одне цільове призначення на декілька різних, і навпаки.

Орендна плата після зміни цільового призначення не може бути зменшеною.