Особам, пов’язаним з рф, дозволили отримувати свідоцтво про право на спадщину

Сьогодні, 20 березня, набрала чинності постанова КМУ від 10.03.2023 № 213 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України щодо посилення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв’язку з військовою агресією російської федерації».
Внесено зміни до:
– постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану»;
– постанови Кабінету Міністрів України від 3 березня 2022 р. № 187 «Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв’язку з військовою агресією російської федерації».
Про зміни розповіли у Офісі протидії рейдерству Мін’юста.
1. Дозволено проведення ще однієї нотаріальної дії, яка може бути вчинена за зверненням особи, пов’язаної з державою-агресором, а саме видачі свідоцтва про право на спадщину.
2. Доповнено перелік осіб, пов’язаних з державою-агресором.
Тепер до них належать також юридичні особи, утворені відповідно до законодавства іноземної держави, кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером), що має частку в статутному капіталі 10 і більше відсотків, яких є російська федерація, громадянин російської федерації, крім того, що проживає на території України на законних підставах, або юридична особа, створена та зареєстрована відповідно до законодавства російської федерації,  у випадку виконання зобов’язань перед ними за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті.
3. Розширено перелік того, що можуть здійснювати рф і особи, пов’язані з державою-агресором, а саме їм дозволяється відчужувати майно з метою задоволення вимог НБУ за наданими кредитами рефінансування з підтримки ліквідності банків.
Залишилось без змін положення щодо можливості безоплатного відчуження/передачі ними майна на користь держави Україна.
4. Розширено перелік того, що можна робити на користь осіб, пов’язаних з державою-агресором, і самої рф, а саме – дозволяється набуття права власності на підставі: рішення суду; свідоцтва про право на спадщину. Відповідно, у таких випадках зазначені особи зможуть зареєструвати своє право на підставі зазначених документів.