Освітяни столиці скаржаться на безпідставні утиски з боку правоохоронців

Освітянська спільнота столиці (понад 70 тисяч співробітників) обурена безпідставними ганебними утисками з боку правоохоронців, які ґрунтуються на сумнівній експертизі та недостовірних фактах. Про це йдеться в офіційній заяві, опублікованій Департаментом освіти і науки м. Києва.

Як ідеться в заяві, за останні три роки, враховуючи й рік агресії росії, правоохоронці провели десятки обшуків у структурах освітньої галузі столиці, висуваючи публічні звинувачення, але жодної справи не довели до суду.

«Чергова масована атака правоохоронців на освітян столиці вже торкнулась 7 із 10 районів міста і, судячи з усього, вони не планують зупинятись. Цього разу предметом їхніх нападів стало облаштування укриттів у школах та створення пунктів обігріву в закладах освіти. Головні претензії – ціни на закупівлю вбиралень, лавок та генераторів. Період облаштування укриттів був занадто короткий, тому освітяни столиці мали протягом двох місяців, включно з процедурами про оголошення торгів, придбати для понад 700 закладів освіти все необхідне в укриття (і вище перераховані товари як мінімум мали бути в наявності). І це в той час, коли завдяки силам персоналу закладів освіти, укриття в школах почали працювати для мешканців столиці ще з лютого 2022 року. Тому ми маємо подякувати керівникам освітніх установ та їх колегам, які у стислі терміни воєнного часу справились із завданням організації безпечного середовища для киян», – зазначається в офіційній заяві.

Також у Департаменті коментують, що під час організації пунктів обігріву терміни виконання, поставлені державною владою, були жорсткими, а кошти не були передбачені бюджетом. Тому в найкоротший термін керівники закладів освіти знайшли можливість придбати все необхідне з того, що було в Україні, і показати «перевіряючим» від центральної влади, яка не виділила на облаштування «пунктів незламності» ні копійки з держбюджету, що спроможні організувати протягом тижня 430 забезпечених усім необхідним міських центрів обігріву.

У заяві також зазначається, що освітянська спільнота вимагає від правоохоронців:

  • припинити безпідставні утиски та переслідування освітян;
  • не використовувати «сумнівних» експертів для підготовки експертиз відірваних від реальності, для обґрунтування відкриття кримінальних справ;
  • припинити робити заяви про так звані «скоєні злочини» до завершення розслідування;
  • утриматись від відсторонення з посад чи арешту освітян без доведення провини;
  • не маніпулювати суспільною думкою та оприлюднювати тільки перевірену інформацію.

У Департаменті освіти також нагадали, що освітяни Києва щоденно навчають майже 500 тисяч учнів/вихованців/студентів: 200 тисяч – очно, 300 тисяч – в інших форматах.