Отримати доступ до Кредитного реєстру НБУ можна буде дистанційно

Національний банк України планує надати дистанційний доступ до свого Кредитного реєстру, що дозволить заявникам (населенню та юридичним особам) отримати інформацію зручніше та швидше.

Заявник зможе отримати інформацію через запит до пошукової системи Кредитного реєстру. Верифікація даних фізичної особи може здійснюватися за допомогою системи BankID НБУ або кваліфікованого електронного підпису (КЕП). Фізична особа може підписати електронну заяву особистим КЕП, юридична особа – КЕП свого керівника.

Заява на отримання інформації з Кредитного реєстру може надаватися і на паперових носіях. Особа, яка отримує таку інформацію за дорученням, повинна додати до заяви копію документа, що підтверджує її повноваження.

Відповідні норми містить проект змін до Положення про Кредитний реєстр НБУ.

Нагадаємо, що централізований Кредитний реєстр було створено НБУ в 2018 році. В реєстрі накопичується інформація про кредитні операції позичальників, заборгованість за якими становить понад 100 мінімальних заробітних плат перед одним банком. На сьогодні в Кредитному реєстрі – інформація про понад 75 000 боржників – фізичних (48 000) та юридичних (27 000) осіб.