Отримати дозвіл на користування надрами бізнес може онлайн

Отримати відповідні дозволи на користування надрами бізнес може через електронний кабінет надрокористувача.

Набув чинності відповідний наказ Міндовкілля, яким затверджено Положення про електронний кабінет надрокористувача.

Метою створення та ведення даного електронного кабінету є забезпечення подання заявниками документів в електронній формі для отримання, продовження строку дії спеціальних дозволів на користування надрами, їх переоформлення, внесення до них змін, а також електронної взаємодії між фізичними, юридичними особами, фізичними особами-підприємцями, органами державної влади, органами місцевого самоврядування під час опрацювання таких документів.

У електронному кабінеті суб’єкти господарювання можуть:

  • подавати заяви та документи в електронній формі для отримання дозволу на користування надрами, продовження строку його дії чи внесення змін до нього;
  • вносити зміни до угоди про умови користування надрами;
  • ініціювати ділянки надр для виставлення на електронні торги;
  • подавати заяви та документи для реєстрації артезіанських свердловин.

Після затвердження оновлених форм звітності щодо обліку запасів корисних копалин 5-ГР, 6-ГР, 7-ГР у е-Кабінеті також з’явиться сервіс подачі звітності онлайн. Функціональними можливостями кабінету передбачена і онлайн реєстрація робіт і досліджень з геологічного вивчення надр 3-ГР та реєстрація нафтових і газових свердловин».

Робота у е-Кабінеті дозволить підприємствам:

  • скоротити строк від подання заяви до отримання бланку;
  • уникнути допущення технічних помилок, а отже мінімізувати кількість відмов;
  • переглядати журнал всіх дій щодо поданих й отриманих документів з датами та часом їх відправлення і отримання відповідей.

Функціонал електронного кабінету також забезпечує електронну взаємодію з іншими інформаційними системами та реєстрами органів державної влади та органів місцевого самоврядування.