Паспорт у смартфоні можна буде використовувати як посвідчення особи

Електронні версії ID-картки та закордонного паспорта будуть доступні у мобільному застосунку «Дія» – українці зможуть не турбуватися про наявність при собі паперового чи пластикового аналогу.

Це стало можливо завдяки тому, що Кабінет Міністрів прийняв постанову «Про реалізацію експериментального проекту щодо застосування паспорта громадянина України у формі картки в електронному вигляді та паспорта громадянина України для виїзду за кордон в електронному вигляді».

Згідно постанови, Е-паспорти у «Дії» є цифровими аналогами паперових документів.

За електронним паспортом у межах України можна подорожувати літаком чи поїздом, отримувати поштові послуги та проводити банківські операції. Також за паспортом у мобільному застосунку «Дія» можна підтвердити свій вік при купівлі в магазині сигарет або алкоголю, отримати медичні, готельні послуги, скористатися бібліотекою, отримати послуги зв’язку, входити в адмінбудівлі та отримувати державні послуги у ЦНАПах тощо. В умовах карантину цифрові паспорти можна використовувати як посвідчення особи на випадок, якщо зупинила поліція.

Усі цифрові документи у мобільному застосунку «Дія» дійсні лише на території України.

Нагадаємо, що закордонний паспорт надає такі самі права і можливості, як і національний.

В уряді запевняють, що паспортні дані кожного громадянина, який встановив мобільний застосунок «Дія», надійно захищені. Мобільний застосунок не збирає і не зберігає їх, а лише відображає ту інформацію, яка є у реєстрах.