Перемога ПриватБанку: суд не дозволив компанії, повʼязаній з колишніми власниками, уникнути сплати 4,3 млрд грн боргу

Центральний апеляційний господарський суд у м. Дніпро задовольнив апеляційну скаргу ПриватБанку та скасував ухвалу про ліквідацію юридичної особи ТОВ з ІІ «Новофарм», яка має непогашений борг перед банком на 4,3 млрд грн. Справу направлено на новий розгляд судом першої інстанції, – повідомляє прес-служба банку.

Крім того, суд закрив провадження за апеляційною скаргою іншого кредитора «Новофарму» – ТОВ «Цукорпром», відмовив у клопотаннях ліквідатора та ТОВ «Цукорпром» про витребування та долучення доказів, а також відхилив заяву Володимира Яценка про приєднання до апеляційних скарг Банку та ТОВ «Цукорпром». Нагадаємо, скарга ТОВ «Цукорпром» та заява Володимира Яценка були подані після спливу законних строків подання.

Довідка. За кілька днів до націоналізації 2016 року службові особи ПриватБанку прийняли рішення надати компанії «Новофарм» кредит на суму 3,2 млрд грн для реструктуризації заборгованості фірми перед банком — попри те, що у грудні 2015 року комісія НБУ визнала «Новофарм» особою, пов’язаною з ПриватБанком.

У жовтні 2020 року Господарський суд Дніпропетровської області задовольнив позов ПриватБанку до компанії «Новофарм» і її фінансового поручителя Pointex Sale LLP про стягнення заборгованості. Однак вже у квітні 2021 року цей же суд визнав «Новофарм» банкрутом, а у липні 2022 року ліквідував юридичну особу «Новофарм» без погашення боргу ПриватБанку «у зв`язку з недостатністю майна банкрута», на що ПриватБанком було подано апеляційну скаргу.