Переведення годинників знову спробують скасувати

Комітет ВР з питань економічного розвитку рекомендує прийняти за основу законопроект № 4201 «Про обчислення часу в Україні».

Необхідність прийняття проекту аргументується тим, що сезонне переведення стрілок годинників негативно впливає на біоритми, може завдавати шкоди здоров’ю людини, яке згідно із Конституцією є однією із найвищих соціальних цінностей. Окрім того, економічна доцільність переведення стрілок годинників не доведена.

На сьогодні порядок обчислення часу на території України визначений постановою КМУ від 13.05.1996 № 509. В нашій країні діє час  другого поясу (київський час) – з переведенням щорічно годинникової стрілки: в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед (так званий перехід на літній час); в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад (так званий перехід на зимовий час).

Зауважимо, що у Європейському Союзі про скасування щорічного переходу на зимовий і літній час говорять уже не перший рік. Навесні 2019 року Європарламент підтримав ідею припинити сезонне переведення годинників з 2021 року. За результатами онлайн-голосування, 84% жителів ЄС підтримують скасування переходу на літній та зимовий час.