Перевірки бізнесу в 2019 році стануть більш прозорими та ризикоорієнтованими

Інспекційна система в Україні трансформується у напрямку ризикоорієнтованого підходу. Відповідно, інспекційні органи мають фокусуватись на прозорій оцінці суб’єктів господарювання та запобіганні ризикам, а бізнес – знати, коли і чому до нього завітає інспектор, повідомляють в уряді.

Сьогодні вже запущено інтегрований портал inspections.gov.ua з низкою інструментів для прозорої та передбачуваної онлайн-взаємодії держави і бізнесу. Наразі 26 інспекційних органів (із 33) вже долучилися до роботи на порталі та відкрили інформацію про свої перевірки. Станом на жовтень 2018 року в єдиній системі опубліковано майже 250 тис. планів та близько 48 тис. результатів вже проведених перевірок. Триває процес затвердження нових критеріїв ризику, що дасть змогу ефективніше планувати заходи контролю.

17 жовтня Офіс ефективного регулювання BRDO за підтримки ініціативи EU4Business\FORBIZ презентував перші результати впровадження реформи та подальші кроки її реалізації під час Інспекційного форуму «#Перевірок.NET», що проходить у Києві в рамках Європейського тижня підприємництва.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи захід, наголосив, що метою Уряду є повноцінне впровадження з початку 2019 року ризикоорієнтованої моделі перевірки бізнесу.

Серед важливих завдань нової інспекційної системи – орієнтованість на платника податків. З цією метою на Інспекційному порталі створюється «Кабінет управління ризиками» з низкою інструментів:

– календарем запланованих перевірок;
– історією проведених перевірок та їхніми результатами;/
– вичерпними чек-лістами – вимогами до підприємців, з можливістю самоконтролю по кожній потенційній небезпеці;
– можливістю оцінити якість роботи інспектора, що стане основою для рейтингу інспекцій;
– можливість вказати на обтяжливість конкретних вимог, що заважають працювати. Це стане основою для їх перегляду, щоб зменшити регуляторне навантаження на бізнес.

Повноцінно інструменти інспекційного порталу стануть доступними для використання з 1 січня 2019 року.