Перевірки ФОП заборонять на 2 роки

Президент України Володимир Зеленський поставив завдання до кінця поточного року розробити план заходів щодо зростання позицій України в рейтингу Doing Business, а також розпочати підготовку до масштабної приватизації та запровадження ринку землі.

Зокрема, Міністерство фінансів до 31 грудня 2019 року повинне створити сприятливі умови для підприємців шляхом підготовки законопроекту, спрямованого на запровадження 2-річного мораторію на проведення перевірок ФОП та пом’якшення їхньої відповідальності за порушення встановленого порядку подання до органів контролю звітності, пов’язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

Також до березня наступного року Міністерство фінансів повинне спростити проходження митних процедур шляхом запровадження в Україні програми авторизованого економічного оператора.

Міністерство економіки повинне до кінця поточного року підготуватися до запровадження ринку землі: створити електронний реєстр інженерів-землевпорядників та надати їм право здійснення державної реєстрації цієї землі, оприлюднювати 100% рішень щодо надання дозволів на зняття та перенесення родючого шару ґрунту та нормативно закріпити ведення документації з землеустрою виключно в електронній формі.

Також Мінекономіки має розпочати підготовку до масштабної приватизації, зокрема до 31 грудня передати до Фонду державного майна України на приватизацію 500 державних підприємств. Крім того, міністерство повинне до кінця 2019 року здійснити продаж на електронних аукціонах понад 40 єдиних майнових комплексів об’єктів малої приватизації та пакетів акцій. А також визначити топ-5 пріоритетних об’єктів для підготовки до великої приватизації.