Переводять стрілки на МВФ: Южаніна заявила, що влада не хоче повертати 30 тисяч військовим

Влада шукає приводи, щоб не повертати доплати 30 тисяч гривень в секторі оборони – про це, як пише Прямий, заявила народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна на своєму телеграм-каналі.

«Щойно повернули нашим військовим 30 тис. грн доплати, як пішли розмови про те, що на це не вистачає грошей у бюджеті. Зокрема, «слуга» Веніславський зазначив, що зараз «дуже складно робити якісь прогнози щодо реалізації відповідного рішення». І що Президент ще буде обмірковувати рішення, чи підписувати цей закон», – зауважує народна депутатка.

«Більше того, інформагентство «Інтерфакс-Україна» з посиланням на джерело в кулуарах «Весняних зустрічей» МВФ та Світового банку у Вашингтоні повідомило, що на рішення Верховної Ради про повернення виплати 30 тис. грн для військовослужбовців та одночасне обмеження виплат у бюджетному секторі та на держпідприємствах звернули увагу в Міжнародному валютному фонді», – констатує Южаніна.

«Йдеться про відповідність внесених до законодавства змін зобов’язанням, які взяла на себе Україна в рамках затвердженої 4-річної Програми розширеного фінансування EFF. Читаймо разом. «З 1-го лютого 2023 року введено в дію переглянуту політику оплати праці у сфері оборони та безпеки, спрямовану на оптимізацію зростання заробітної плати з одночасним створенням стимулів для бойового призову». Тільки це як констатація факту. Саме тому мені здається, що влада нахабно маніпулює, і тепер у будь-якій незручній ситуації буде посилатися на МВФ, аби зняти відповідальність із себе», – вважає Ніна Южаніна.

«По-перше, вчора було чітко розставлено пріоритети: у державному секторі зарплати обмежили, військовим додали. По-друге, з лютого 2023 року в парламенті знаходиться наш законопроєкт 9006, прийняття якого дозволить зберегти спрямування вже передбачених у Міністерства оборони коштів на фінансування протягом всього 2023 року додаткових грошових виплат військовослужбовцям та забезпечити підвищення виплат військовослужбовцям у районах бойових дій», – зазначає Южаніна.

«Законопроєкт ще навіть не розглянуто профільним комітетом. Як кажуть, було б бажання. Але у владі чомусь вирішили піти іншим шляхом – підготувати інформаційний простір до того, що норму про повернення 30 тис. грн військовим неможливо реалізувати. І це дуже сумно», – резюмує народна депутатка.