Період одноразового (спеціального) добровільного декларування продовжено

Верховна Рада України продовжила на півроку період одноразового (спеціального) добровільного декларування – до 01 березня 2023 року (раніше передбачалося до 01 вересня цього року).

Відповідні норми містить Закон України від 15.08.2022 №2516-ІХ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, виплаченої на користь членів сімей поранених та загиблих учасників бойових дій під час участі у відсічі збройній агресії та забезпеченні національної безпеки України”.

Зі свого боку, НБУ визначив порядок відкриття та ведення поточних рахунків із спеціальним режимом використання в національній та іноземних валютах, а також банківських металах для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Так, як і раніше, фізичні особи, які мають намір скористатися правом на одноразове (спеціальне) добровільне декларування (декларанти), звертаються до банку для відкриття поточного рахунку із спеціальним режимом використання (спеціальному рахунку) та розміщення готівкових коштів у національній та іноземних валютах, банківських металів (з фізичною поставкою).

Нагадуємо, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування триває з 1 вересня 2021 року. Для цього фізичні особи звертаються до банку для відкриття поточного рахунку із спеціальним режимом використання.