Перша декларація платника земельного податку: подавати оригінал чи копію витягу з техдокументації?

Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель (ст. 20 Закону № 1378-IV «Про оцінку земель»).

Форма податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) затверджена наказом Мінфіна від 16.06.2015 № 560.

Нормами п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу визначено, що при поданні першої Декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, а надалі такий витяг подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

При цьому норми ПКУ не обумовлюють обов’язкового подання оригіналу витягу.

Отже, при поданні першої Декларації разом з нею, за вибором платника земельного податку, може бути подано як оригінал витягу, так і його копія.

Надалі такий витяг подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

 

За інформацією ГУ ДПС у Дніпропетровській області