Підприємства будуть зобов’язані отримувати дозволи щодо промислового забруднення

Урядом розроблено законопроект «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення», що передбачає впровадження інтегрованого дозволу для великих підприємств, які є найбільшими забруднювачами довкілля.

Це, зокрема, підприємства у сфері енергетики, виробництва та обробки металів, переробки, мінеральної сировини, хімічної промисловості тощо.

Інтегрований дозвіл встановлюватиме вимоги до обсягів забруднення та необхідних заходів для зменшення впливу підприємств на довкілля. Він охоплюватиме вимоги до викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, спецводокористування та управління відходами.

Отримання такого дозволу найбільшими забруднювачами стане обов’язковим.

Крім того, буде впроваджено електронну систему видачі інтегрованих дозволів, аби зменшити адміністративне навантаження на бізнес та зробити процедуру максимально прозорою.

Суб’єкти господарювання будуть зобов’язані здійснювати моніторинг викидів та щорічно звітуватимуть про дотримання умов інтегрованого дозволу. Якщо ці умови порушуватимуться, дозвіл може бути анульований – а отже, робота підприємства буде зупинена до виконання законних вимог держави.

Очікується, що прийняття законопроекту встановить чіткі процедури контролю за промисловим забрудненням на території України та стимулюватиме підприємства до модернізації виробництва, що матиме позитивний вплив на стан довкілля та здоров’я людей.