Підприємствам нададуть нові стимули зменшити викиди парникових газів

Уряд працює над запровадженням в Україні нових інструментів стимулювання зменшення викидів парникових газів та стимулювання модернізації виробництва. Мінприроди зараз розробляє пакет правових і технічних рішень, необхідних для впровадження та забезпечення функціонування системи моніторингу та звітності парникових газів відповідно до вимог європейського законодавства.

«Це дозволить отримувати достовірні та об’єктивні дані про викиди парникових газів на рівні установок, а також створити в Україні економічні інструменти регулювання викидів парникових газів. Зокрема, отримати справжній національний ринок торгівлі квотами», – пояснив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Із цією метою розроблено законопроект «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів». Наразі він погоджується профільними відомствами і найближчим часом має бути переданий на розгляд Кабінету Міністрів. Прийняття законопроекту забезпечить виконання Україною міжнародних зобов’язань щодо протистояння змінам клімату.

Крім того, на розгляд Верховної Ради України найближчим часом буде направлено ще один важливий законопроект – «Про озоноруйнівні речовини та фторовані парникові гази».