Підприємство переходить на спрощенку – як рахувати дохід?

Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в ст. 291 ПКУ.

Контролюючому органу подається заява, до якої додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

Якщо рішення про перехід на спрощену систему оподаткування (у т. ч. без сплати ПДВ) приймає юрособа, яка була зареєстрована як платник ПДВ, то при визначенні доходу за попередній календарний рік, що передує переходу на спрощену систему оподаткування, не враховуються суми ПДВ.

Це роз’яснила ДПС у Базі знань ЗІР.