Підприємство визнається критично важливим, якщо сплатило податків більше 1,5 млн євро на рік

Порядок та критерії визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, затверджено постановою КМУ від 27.01.2023 № 76.

Пунктом 2 Порядку  встановлені критерії, за якими визначаються такі підприємства, зокрема:

  • загальна сума податків, зборів, платежів, нарахованих, утриманих та сплачених до державного і місцевих бюджетів протягом звітного податкового року, перевищує еквівалент 1,5 млн євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом НБУ за той самий період, що підтверджується довідковою контролюючого органу, в якому на обліку перебуває підприємство;
  • відсутність заборгованості із сплати ЄСВ, що підтверджується довідкою про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, або витягом з інформаційної системи органів ДПС щодо статусу розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами, засвідченим керівником підприємства.

Для отримання довідки згідно постанови № 76 платникам необхідно звертатись до органу ДПС за основним місцем обліку. Довідка надається за період, який розпочинається 01 січня 2022 року і закінчується 31 грудня 2022 року в цілому по Україні.