Підробка продукції відомих брендів – судова практика

Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області визнав винними трьох чоловіків у незаконному використанні знака для товарів і послуг, що завдало матеріальної шкоди у великому розмірі, вчинене організованою групою (частина 3 статті 229 Кримінального кодексу України).

Судовим розглядом встановлено, що приблизно в кінці 2017 року у місті Кривий Ріг обвинувачений Г. вирішив виготовляти та продавати підроблену продукцію під торговельними марками, права на які зареєстровані за «The Procter & Gamble Company», та залучив для цього двох свої знайомих С. та Б.

Так, орієнтовно з січня 2018 року по січень 2020 року обвинувачені Г. та С. виготовляли пральні засоби у вигляді порошків та гелів, поміщували їх у пластикові ємності, наносили на етикетку зображення відомих знаків для товарів та послуг та зберігали у складських приміщеннях, орендованих обвинуваченим Б. Підробку чоловіки продавали. Отриманий прибуток від продажу підробленої продукції чоловіки ділили між собою.

Своїми діями обвинувачені завдали компанії «The Procter & Gamble Company» матеріальної шкоди на суму понад 260 тисяч гривень.

Під час судового розгляду обвинувачені визнали свою провину у скоєному та щиро розкаялись.

Суд визнав обвинувачених Г., С. та Б. винними у вчиненні вказаного кримінального правопорушення. Їм призначено покарання у виді штрафу: кожен з них повинен буде сплатити понад 260 тисяч гривень в дохід держави.

Також судом було задоволено цивільний позов компанії «The Procter & Gamble Company» та стягнуто з обвинувачених завдану матеріальну шкоду в розмірі понад 260 тисяч гривень.

Вирок суду не набрало законної сили та може бути оскаржений протягом тридцяти днів з дня його проголошення.