Підвищується мінімальна роздрібна ціна на українське вино – задля захисту ринку

Рішенням КМУ врегульовано питання мінімальних роздрібних цін на окремі види виноробної продукції і приведення їх опису у відповідність до Податкового кодексу України.

Підвищується мінімальна роздрібна ціна на українські вина ігристі та вина газовані, зброджені напої, вина (напої) ароматизовані ігристі (газовані) з 89 до 109 грн за пляшку 0,7-0,75 літра (+ 20 гривень), а також приводиться у відповідність до ПКУ опис цих виробів та їх коди згідно з УКТЗЕД.

Мета такого рішення – захистити внутрішній ринок вин від зовнішньої експансії та забезпечити споживача якісними українськими продуктами виноробства.

Головна проблематика полягає в тому, що наразі на ринку відбувається маніпуляція назвами продукції і цінами, коли імпортований напій на основі вина (а напій – це продукт нижчої якості, ніж ігристе вино) продається за ціною як ігристе вино. У такій ситуації  українські виробники якісних ігристих вин опиняються в неконкурентній ситуації, а українські споживачі, введені в оману, купують неякісний імпортований напій замість справжнього ігристого вина. Національні виробники втратили 40% ринку ігристих вин, у зв’язку з чим була загроза закриттю українських виноробних заводів. Прийнята постанова усуває усі ці маніпулятивні різночитання.