Планується вдосконалити процес самоорганізації населення

Уряд ініціює зміни, які удосконалюють процедуру створення органів самоорганізації населення – будинкових, вуличних, квартальних та інших комітетів.

Відповідний законопроект  також встановлює порядок надання їм частини компетенцій органів місцевого самоврядування та коштів на їхню діяльність.

Як пояснили в Мінрегіоні, оскільки в Україні змінився адміністративно-територіальний устрій – розширилась юрисдикція органів місцевого самоврядування, яка вийшла за межі населених пунктів, а також суттєво збільшилася територія громад. Відтак виникла потреба у додаткових інструментах участі жителів населених пунктів у вирішенні питань місцевого значення. Тому пропонується удосконалити правову основу щодо утворення та діяльності органів самоорганізації населення. Чинному закону понад 20 років і частина його норм або не відповідає сучасному рівню розвитку місцевого самоврядування, або навіть перешкоджає.

Законопроект передбачає:

  • спрощення процедури створення органу самоорганізації населення;
  • визначення повноважень і території діяльності органу самоорганізації населення;
  • уточнення права обирати та бути обраним до органу самоорганізації населення;
  • усунення неточностей щодо порядку створення і строку повноважень органу самоорганізації населення та його персонального складу; легалізації та реєстрації органу самоорганізації населення як юридичної особи;
  • уточнення порядку припинення повноважень персонального складу органу самоорганізації населення і припинення органу самоорганізації населення.